17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » човечки капитал
Македонија

Милевски: За поквалитетен живот потребно е надминување на развојните разлики меѓу општините

M T
Без човечки капитал сите политики се беспредметни затоа грижата на државата пред се треба да биде насочена кон луѓето, нивното здравје, образование, егзистенција. Ако се...
МакедонијаБизнисТОП ВЕСТИ

СДСМ: Ребалансот на буџетот носи повеќе пари за човечкиот капитал и мерки за засилен економски раст

M T
Соопштение на СДСМ: Ребалансот на Буџетот за 2021 година е важна алка која придонесува кон враќање на претходните стапки на економски раст, на поголема поддршка...