22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чепкалки
ТЕМАМОЗАИКЗДРАВЈЕ

ПРЕСТАНЕТЕ ШТО ПОБРЗО – Еве зошто е опасно да ги чистите ушите со чепкалки

M T
Ушниот восок се формира со акумулација на мртви клетки од кожата и други материи од ушниот канал, па може да предизвика затнување на увото или...