30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » бугари
Македонија

Петков: Правата на Бугарите во Северна Македонија се огромен приоритет за Владата

M T
Правата на Бугарите во Северна Македонија се огромен приоритет за Владата, изјави бугарскиот премиер, Кирил Петков ден по средбата со бугарски државјани од Македонија. Одговарајќи...