6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » брнабиќ
Свет

Брнабиќ: Поголеми притисоци врз Вучиќ и Србија немало никогаш

M T
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ оцени дека е важно да се поддржи претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој ќе зборува на Генералното собрание на Обединетите...
Свет

Брнабиќ: Од 2016 година Вучиќ ни малку не се промени, неговите принципи останаа исти

M T
Српската премиерка Ана Брнабиќ утрово повтори дека Вук Јеремиќ многу добро знае дека е точно дека во 2016 година предложил тој да биде кандидат на...
Свет

Брнабиќ: Србија се обидува да ја задржи позицијата на независно и самостојно одлучување

M T
„Ние сме на прагот на Третата светска војна и се наоѓаме во тешка ситуација, но се трудиме да ја задржиме позицијата на независно и самостојно...
Македонија

Маричиќ ја пречека Брнабиќ на скопскиот аеродром

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, на скопскиот аеродром ја пречека српската премиерка Ана Брнабиќ, која денеска ќе престојува во посета...