10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » атрактивна земја
МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Северна Македонија веќе не е атрактивна земја за нелегално преминување на мигранти

M T
Стратешкиот план на министерството за внатрешни работи е намалување на криминалитетот, а состојбата во Република Северна Македонија можеме генерално да ја оцениме со мирна и...