11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » 1000 години
CentarМакедонијаВо тренд...

(Видео) 1000 години Бигорски манастир

CENTAR MKD
Во недела, на 18 октомври 2020, ќе се одржи главната и централна прослава на великиот јубилеј: 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир. За таа...