Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Зои Кравиц во улога на Жена-мачка во најновиот филм за Бетмен

Актерката Зои Кравиц ќе ја игра Жената-мачка во новата интерпретација на франшизата за популарниот суперхерој, со тоа што Роберт Патинсон го глуми Бетмен. Блокбастерот во продукција на „Ворнер брос“, а во режија на Мет Ривс, е предвидено…

Рони Вуд признава дека по толку години зависност од алкохол и дрога, чудо е што е жив

Новиот документарен филм за животот на Рони Вуд (72), долгогодишен член на неуништливиот бенд „Ролинг стоунс“, отворено се осврнува на темата за пороците. Името на филмот е малку симболично, Someone Up There Likes Me, што најдобро кажува…

12 години без Тоше

На утрешен ден пред 12 години, кобниот 16-ти октомври загина македонската музичка ѕвезда Тоше Проески, во тешка сообраќајна несреќа која се случи крај Нова Градишка, на автопатот Загреб-Липовац. Пејачот почина на 26 годишна возраст.…

Позната поп-ѕвезда од Јужна Кореја пронајдена мртва во својот дом

Познатата поп-ѕвезда Сали (25) е пронајдена мртва во нејзиниот дом во близина на Сеул. Пејачката не одговорила на повиците на менаџерот, а кога отишол кај неа ја нашол мртва како лежи на подот. Сали, чие вистинско име е Чон Џин-Ри,…

Марина Абрамовиќ ѝ помогнала на Лејди Гага да се ослободи од дрогата, според српски…

Пејачката Лејди Гага (33) извесен период била зависна од забранети супстанции. Таа се дрогирала, пиела, пушела… Пред десет години таа рече дека е зависна од хероин и консумира марихуана во неверојатни количини. Сепак, сега тој период е зад…

Почина српската пејачка – нејзиниот пријател ја објави тажната вест

Пејачката Снежана Петковиќ, која голема популарност стекнала како член на вокалниот состав „Ѓердан“ почина, а тажната вест на друштвените мрежи ја објави нејзиниот пријател. „Почина Снежана Ѓердан, златното грло на Радио Белград и Радио…

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски ја навлече тангата и го запали Инстаграм

Кристина Димитриевска, екс-сопругата на пејачот Даниел Кајмакоски, тазе пејачка, модел и фитнес инструктор со нова секси фотографија. Овој пат реши да им се врати и на изборите за убавина, односно ќе се натпреварува на „Мис Глобе 2019“…

Холивудскиот актер Били Болдвин откри дека син му се бори со карцином

Американскиот актер Били Болдвин, помладиот брат на Алек Болдвин, откри дека на син му Ванс му бил дијагностициран карцином пред една година кога имал 16 години. Ванс веќе една година се бори со ракот и сега е во ремисија. „Пред една…

Роналдо позираше со Георгина и децата, семејството му е на прво место

Фудбалерот Кристијано Роналдо (34) е горд татко на четири деца, два сина и две ќерки. Португалецот го поминува секој слободен момент со своето семејство – свршеничката Георгина Родригез (25) и четирите малолетни деца. Двојката честопати…

(Видео) Бугарска пејачка навредена што во филм со Џорџ Клуни користеле нејзина песна без…

Бугарската пејачка Валја Балканска е разочарана што искористиле нејзина песна без нејзино знаење во трејлерот за филмот во кој глумат Џорџ Клуни и Хју Лори. Познатата бугарска песна „Излел е Делјо хајдутин“ се појави во трејлерот на…

Петар Грашо со два концерта во Филхармонијата

Најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, по навистина долго време, ќе има свој солистички концерт и во Скопје. Иако насекаде во регионот Петар Грашо настапува во најголемите сали, ние сепак се одлучивме да направиме два…

Поранешнaта асистентка на Де Ниро му бара 12 милиони долари отштета поради злоупотреба

Чејс Робинсон, поранешна асистентка на Роберт де Ниро, го обвини актерот за „сексуална дискриминација, непријателско работно опкружување и вознемирување“ и бара отштета од 12 милиони долари! Чејс поднесе тужба во федералниот суд во…

ФОТО: Почина сопругот на српската пејачка – нивната ќерка се збогуваше од него со…

Смаил Синановиќ Маги, сопруот на пејачката Елма Синановиќ починал, како што пишуваат српските медиуми од долга и тешка болест. Ќерката на пејачката, Хулија со емотивна порака се збогува од својот татко на социјалните мрежи. „Не знам како…

Откажани концертите на „Металика“ бидејќи Хетфилд мора да оди на рехабилитација

Членовите на хеви метал бендот „Металика“ објавија дека ја одложуваат турнејата затоа што фронтменот Џејмс Хетфилд се пријавил на програма за зависници од алкохол. „Металика“ во петокот објави на „Твитер“ дека им е „искрено жал“ за…

ФОТО: Причина за славење во домот на Сашко Коцев – честитки пристигнуваа од сите…

Актерот Сашко Коцев пред неколку години јавно, на „Златна бубамара“ ја запроси својата сегашна сопруга Смињана, а во 2017 година станаа родители на нивната ќерка Јоана. Деновиве тие имаа убава причина за славење, а тоа се 7 години брак.…

Македонец ја отвора новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“

Честа да го скрши мразот и да ја отвори четиринаесеттата сезона на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ ја имаше фронтменот на Дипломатик Бенд, Стефан Величковски. Имено, во првата емисија од првиот круг која ќе се…

ФОТО: Нивес Целзиус секси и со вишок на килограми

Хрватската пејачка и старлета Нивес Целзиус важи за една од најзгодните жени во регионот. Таа редовно објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи. На нив во преден план се секогаш нејзините облини. Факт е дека во последно време…

Загина познатиот рапер Далибор Андонов – Гру

Попладнево околу 15 часот и 20 минути загинал познатиот српски рапер Далбиор Андонов - Гру. Познатиот српски рапер Далибор Андонов познат под името Гру, починал во несреќа кај Наутичкиот клуб "Земун" откако со параглајдерот паднал во…

Тажна вест: Творецот на најголемите светски хитови загина во сообраќајка

Творецот на некои од најголемите хитови на светксите легендарни музички имиња, ЛаШон Даниелс, загина во сообраќајна несреќа во Јужна каролина на 41. годишна возраст. - Со длабока тага ја споделуваме веста за трагичната смрт на нашиот…

Почина актерот Питер Фонда, ѕвездата на филмот „Голи во седло“

Актерот Питер Фонда почина на 79-годишна возраст на својот имот во Лос Анџелес. Тој боледуваше од рак на белите дробови. Тој е син на актерот Хенри Фонда, брат на актерката Џејн Фонда и татко на актерката Бриџит Фонда. Во 1969 година,…