Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Направи Сам

Го заборавил клучот во кола: Начинот на кој ја отворил вратата е генијален

Го заборавил клучот во кола: Начинот на кој ја отворил вратата е генијален (Видео) Доколку го заборавите клучот во автомобилот и не можете да ги отворите вратите, еве еден интересен трик. Овој човек ја отвори вратата на својот…

Во неа има сè што е потребно: 13-годишно момче изградило совршена куќичка за само 1.300…

ВО НЕА ИМА СЀ: 13-годишно момче изградило совршена куќичка за само 1.300 евра Пред нешто повеќе од една година 13-годишниот Лук Тил од САД почнал да гради куќа за себе, бидејќи сакал да има простор кој ќе биде само негов. Ја изградил…

Ставил таблета за миење садови во машината за перење поради оваа генијална причина

Ставил таблета за миење садови во машината за перење поради оваа генијална причина... Доколку чувствувате непријатна миризба од вашата машина за перење, би требало да го испробате овој трик. Земете таблета за миење садови и ставете ја…

Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што…

Нејзината куќа секогаш мириса убаво и свежо, а луѓето не можат да сфатат зошто! Еве во што е нејзината тајна Понекогаш кога влегувате во нечија куќа или канцеларија, преубав, освежувачки мирис едноставно ве обзема. Мирисот веднаш ќе…

Дали бојлерот треба да биде постојано вклучен? Еве што правите погрешно

Вечната дилема на секое семејство е – дали да го исклучувате или да го оставите бојлерот постојано да работи, на кој начин ќе потроши помалку струја? Иако повеќето сметаат дека подобро е бојлерот да се остава да работи постојано, бидејќи…

Комплетна куќа за 60.000 денари: Од темел до кров!

Звучи неверојатно, но и тоа постои – еве како изгледа една евтина мала куќичка… Комплетна куќа за 60.000 денари! Од темел до кров! Почекајте, додека да видите колку е едноставно… Се повеќе семејства се одлучуваат за овие алтернативни…

Измешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на…

Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато. Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и 2-3 лажички шеќер. Во еден дек натопете ја рерната, а остаокот…

Вратете му ја пријатната миризба на вашиот капут без перење: За 15 минути ќе биде чист и…

Секогаш е добро да знаете по некој трик за вашите капути без хемиско чистење да бидат подготвени за зимската сезона. Вратете им ја свежината на зимската гардероба на многу едноставен начин. Џемперите и капутит закачете ги на закачалка,…

Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите

Наместо да ставате скапи плочки, еве ви идеја како евтино да ги обложите скалите… Брзо и лесно средете ги своите степеници, кога ќе ја завршите работата скалите ќе заблескаат. Обложувањето степеници знае да биде прилично…