Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ЗАШТЕДЕТЕ: Рецепт за домашен течен сапун

Ви пренесуваме брз и едноставен рецепт за домашен сапун.

СОСТОЈКИ:

Обичен тврд сапун, по ваш избор

1 голема лажица глицерин

10 чаши вода

ПОДГОТОВКА:

Изрендајте го тврдиот сапун и ставете го во поголем лонец со водата и со глицеринот. Гответе додека сапунот не се растопи. Од оваа смеса ќе добиете околу два литра течен сапун.

Во тренд…