5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 67

Category : MeteoCentar

MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Температурите ќе скокнат на 16 степени – Метеоролозите со убави вести за времето

CENTAR MKD
Следува период на променливо облачно и потопло време, особено на повисоките места и на планините што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка. По одделни...
MeteoCentarМакедонија

Променливо облачно време, попладне слаб локален дожд

CENTAR MKD
Времето денеска е променливо облачно, во западните делови попладне со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Претпладне...
MeteoCentarСветТОП ВЕСТИ

По ниските поларни температури во Америка, следува натпросечно затоплување

CENTAR MKD
Централните делови на САД ги парализираа поларните температури што паднаа на минус 48 Целзиусови степени. Официјални лица од неколку земји му припишаа многубројни смртни случаи...
MeteoCentarМакедонијаВо тренд...

Зимата попушта: Синоптичарите најавија голема промена на времето која ќе предизвика брзо топење на снегот

CENTAR MKD
Следува период на претежно облачно и потопло време, особено на повисоките места и на планините што ќе предизвика топење на снежната покривка. Во утринските часови...
MeteoCentarМакедонијаВо тренд...

Детална временска прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Утре времено ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег . Врнежите ќе бидат...
MeteoCentarМакедонија

Снег вее низ Македонија – еве каде е најкритично

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ ЗА ТМВ: Од 22,00ч. на пат.правец Маврово-Дебар и обратно воведена е забрана за ТМВ. СОСТОЈБА:...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Се враќа снегот во Македонија: Понеделничка прогноза за времето

CENTAR MKD
Попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажни воздушни маси, кои во следните денови ќе предизвикаат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд,...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

По снегот сонце, па нова голема промена – УХМР најавува нов циклон

CENTAR MKD
Од утре попладне нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажни воздушни маси, кои во следните денови ќе предизвикат променливо облачно време со повремени врнежи...
MeteoCentarМакедонија

Денеска претежно сончево, а од понеделник нови врнежи

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност, поголема на северот и на истокот од земјава, информираат од управата за хидрометеоролошки работи....
MeteoCentarМакедонија

МетеоCentar: Ќе натрупа ли снег?

CENTAR MKD
Новинската агенција Centar.mk во саботата на 26. јануари 2019. го активираше својот интегриран метеоролошки сервис Meteocentar.com кој ќе придонесе кон поквалитетни информации во врска со...
MeteoCentarМакедонијаВо тренд...

Доаѓа сонце со “заби”, а потоа интензивно невреме: Тридневна детална прогноза

CENTAR MKD
Утре во текот на денот ќе биде претежно сончево, но со ниски утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула. Потоа во следните денови ќе...
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

УХМР денеска издаде ново Метео-предупредување

CENTAR MKD
Денес во источните и јужните делови ќе има повремени врнежи од снег со слаб интензитет, особено претпладне, информираат од УХМР во најновото Метео предупредување. Само...
MeteoCentarМакедонија

Од снегот нема “дерман” ни денес – УХМР со нова временска најава

CENTAR MKD
УХМР за денес најавува променливо облачно, во источните и јужните делови со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне. Само во...
MeteoCentarСвет

Снежното невреме направи проблеми во регионот – Во одредени места прогласена вонредна состојба

CENTAR MKD
Во некои делови на Босна и Херцеговина ќе биде или е прогласена состојба на елементарна непогода поради обилен снег и силен ветер. На подрачјето на...
MeteoCentarМакедонијаВо тренд...

Обилни снежни врнежи натрупаа снег низ цела Македонија, а од утре се најавува уште повеќе

CENTAR MKD
Во поголемиот дел од земјава вечерва има врнежи со обилен интензитет. Врнежите во поголем дел од земјава се од снег, а само во крајните источни...
MeteoCentarМакедонија

Измрзнати возачи со часови чекаат да се деблокира Плетвар: Снегот вечерва направи големи проблеми

CENTAR MKD
Силните врнежи од снег вечерва направија доста проблеми на повеќе патни правци низ Македонија, а особено ситуацијата е драматична на Плетвар, каде возачите чекаат и...