Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » MeteoCentar » Page 20
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Уште денеска топло, па голема промена: Обилни врнежи од дожд низ Македонија, се најавува и снег на повисоките места

CENTAR MKD
Денеска ќе се задржи сончево и значително топло време. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстично затоплување со температури од 25 степени, па пресврт со дожд и снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните два дена времето ќе биде сончево и значително потопло што ќе услови нагло топење на снежната покривка на планините. Во сабота облачноста ќе...
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Големи пресврти со времето: Четврток и петок многу топло – од недела снег и дожд

CENTAR MKD
Во наредните денови времето ќе биде стабилно, суво и потопло, особено топло ќе биде во четврток и петок. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од среда драстично затоплување – Метеоцентар со детална 4 дневна прогноза

CENTAR MKD
Времето утре ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, пообилни во источните делови. На планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

До вторник невреме, па доаѓаат летни температури – Подгответе се за голема промена на времето

CENTAR MKD
Утре ќе се задржи облачно и свежо со врнежи од дожд, со пообилни врнежи во источните делови. Потоа, од вторник во текот на денот ќе...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Силен ветер, дожд и снег- УХМР со информација какво врме не очекува викендов

CENTAR MKD
Врнежи од дожд во западните и северните делови од земјава се очекуваат од денеска попладне. На планините врнежите ќе бидат од снег. Претпладне времето ќе...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Цела недела тмурно и врнежливо: Детална метеоцентар прогноза до крајот на седмицава

CENTAR MKD
Денес ќе има врнежи од дожд, пообилни на места во источните делови (20 до 30 л/м2), локално и во форма на краткотрајно невреме со пороен...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

УХМР издаде ново метео предупредување – Невреме во делови од Македонија

CENTAR MKD
Денес во текот на денот ќе дува умерен, повремено засилен ветер (над 70 км/час) од јужен правец, особено во источните делови. Ноќеска од запад ќе...
MeteoCentar Centar Македонија

Невреме со обилни врнежи од дожд низ Маекдонија: Детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер Прогноза за 02.03.2020...
MeteoCentar Centar Македонија

Невреме и драстичен пораст на температурите: Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD
За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи...
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

УХМР издаде ново метео предупредување: Подгответе се за упте поголема промена

CENTAR MKD
Денес времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, на планините од снег, особено во западните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер во западните...
MeteoCentar ТОП ВЕСТИ

Сончево со температура до 21 степен – ќе дува ветер со брзина од 70 км/час

CENTAR MKD
Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена, на места значителна облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец, особено во западните...
MeteoCentar Македонија

УХМР со вонредна временска: Од утре засилен ветер, а од четврток дожд и снег

CENTAR MKD
Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, ќе дува слаб ветер, а вдолж Повардарието умерен од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал...
MeteoCentar Centar Македонија

Студ, дожд и снег цела недела низ Македонија – детална прогноза за времето

CENTAR MKD
Во следните денови ќе биде суво со мала до умерена облачност. Утре наутро ќе е доста студено, а потоа утринските малку ќе се покачат. Ќе...
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ до недела, а потоа затоплување: Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD
Во следните денови времето ќе биде стабилно со умерен, а во сабота и засилен северен ветер. Од недела ќе има пораст на дневната температура. Утре...
MeteoCentar Centar Македонија

Влажен бран ќе ја зафати Македонија: Драстична промена на времето, подгответе се за снег и дожд

CENTAR MKD
Утре кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а под влијание на влажен бран во текот на ноќта и во четврток ќе има врнежи...