24.8 C
Скопје
14. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Младо момче загина во тешка сообраќајка на патот Ресен – Охрид

23 годишно момче од битолско загина во тешката сообраќајка која што се случи синоќана патот Охрид – Ресен.

Првичните информации говорат дека мотоциклот се судрил со автобус со турски ознаки, при што мотоциклистот загинал.