25.8 C
Скопје
23. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Големи пресврти со времето во најава – Прво пекол жешко, па ново невреме

Следува период на претежно сончево и многу топло време, со пораст на дневната температура која од недела насекаде ќе биде над 30 степени.

Во почетокот на следната седмица во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност.