32.8 C
Скопје
23. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
.МАКЕДОНИЈА

Тројца искасани од кучиња скитници во Скопје

На 19.06.2024 во 12.45 часот во Полициската станица Центар, Б.Ч.(22) од Скопје пријавил дека на ул.„Орце Николов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 19.06.2024 во 14.00 часот во Полициската станица Драчево, Г.П.(54) од Скопје пријавил дека на ул.„Бранко Заревски“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 19.06.2024 во 23.00 часот во Полициската станица Гази Баба, И.Д.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Боривое Милошевски“ во Скопје бил каснат од куче скитник.