23.8 C
Скопје
22. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Претежно сончево и многу топло со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северен ветер. UV=9

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.