26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец баран со потерница за казна затвор од една година

Денеска (19.06.2024) околу 12 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје на ул. „Качанички пат“ во Скопје, на територија на општина Бутел, го лишија од слобода А.Ш. (49) од Скопје, кој бил баран со потерница по наредба од Основен кривичен суд- Скопје за затворска казна од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“, извести МВР.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.