23.8 C
Скопје
22. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи. UV=8

Во Скопје сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност.