23.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Акција на полицијата: Приведени повеќемина питачи во центарот на Скопје

На 18.06.2024 во периодот од 11.00 до 12.00 часот, по преземени мерки за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје – Полициска станица Центар ги привеле Д.Ј.(24), Р.Ј.(22), Ф.Ј.(39), Б.Б.(35), А.А.(31) и З.Д.(31), сите од Скопје, кои биле затекнати како питачат на бул.„Гоце Делчев“.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.