23.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Миле Јанакиески од денеска на слобода, по шест години излегува од затвор

После шест години во затвор на слобода излегува Миле Јанакиески.

Тој во периодот од 13.11.2018 година до 17.6 2024 неколкупат беше во притвор и куќен притвор.

Во јули минатата година беше прво во Идризово а потоа во Шутка. Конкретно, Јанакиески доби условен отпус, одлука што ја донесе Апелација.

Речиси секојдневно бил испраќан на суд, а понекогаш имало и по неколку рочишта во денот./Извор:Makfax