39.8 C
Скопје
15. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
РЕГИОН

Град со големина на орев погоди делови од Белград, Србија зафатена од силно невреме!

Силен дожд падна и во Белград, а во некои делови од главниот град веќе паѓа град.

Како што соопшти претходно РХМЗ, невремето се пресели од Лозница и Мали Зворник кон главниот град, а најсилен удар се очекува околу 16 часот.

Како што може да се види на видеата од социјалните мрежи, во делови од Србија веќе почна да паѓа голем град.

Во Калуѓерица на улиците веќе се формира голема количина на вода, а паѓа и силен град.