35.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Маж се поли со бензин и се самозапали пред зградата на Владата во Хрватска

Околу 9 часот и 40 минути пред оградата на јужната страна на плоштадот Марко во Загреб, непознато лице се полило со бензин и се запалило.

Според неофицијални информации, мажот се самозапалил и се здобил со тешки телесни повреди.

Итната помош веднаш пристигнала на местото на настанот, а мажот бил жив кога започнало лекувањето на повредите.