34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

20-годишник тешко повреден во сообраќајка синоќа на булевар Србија

Синоќа се случи тeшка сообраќајна незгода на булевар Србија.

„На 10.06.2024 околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Србија“, Х.Б.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во столб од улично осветлување. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во „Комплекс клиники „Мајка Тереза“, соопштија од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Пожарникари учествувале во акцијата за спасување и извлекување на возачот, кој засега од непознати причини изгубил контрола над возилото и излетал од булеварот./Извор:Makfax