18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Тешка сообраќајна несреќа во БиХ: Загина полицаец

Во несреќата што се случи синоќа во Бања Лука загина полицаец, неофицијално дознава АТВ.

Несреќата се случила синоќа околу 2 часот на крстосницата од улиците Булевар Милутина Миланковиќ и Књаз Милоша.

Според информации на АТВ дошло до судир на голф и службено полициско возило.