28.8 C
Скопје
24. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Од денеска плаќаме поевтин бензин

Од денес поевтини еуросуперот 95 за 2 денари од литар.

Ова се актуелните цени
ЕУРОСУПЕР БС – 95 82 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84 ден/л