18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Нови случаи на искасани граѓани од кучиња скитници

На 05.06.2024 во 22.15 часот во Полициската станица Центар, М.Б.(73) од Скопје пријавил дека ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 05.06.2024 во 01.20 часот во Полициската станица Бит Пазар, Ј.Д.(18) од Скопје пријавила дека на ул.„Банатска“ во Скопје била касната од куче скитник.