18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево и топло со умерена до повремено зголемена променлива облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до југозападен правец. Попладне, во северозападните и северните делови ќе има услови за izolirana појава на пороен дожд и грмежи. UV=7

Во Скопје сончево и топло со умерена облачност, попладне со услови за појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.