34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Ограбена банка во „Скопјанка“

„Денеска во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот./Извор:Makfax