34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Филипче влегува во трка за лидерското место во СДСМ

Венко Филипче ќе учествува во трката за нов претедател на социјалдемократите.

Оваа вест тој ја потврдил за медиумите.

Филипче беше министер за здравство до 2021-ва година, а сега е пратеник во новиот состав.