30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран со потерница

На 24.05.2024 во 20.35 часот полициски службеници од Полициското одделение Галате во гостиварски Сенокос привеле 45-годишник од истото село, кој бил баран со потерница врз основа на судска наредба за издржување на затворска казна од три години, соопшти МВР.

Лицето е спроведено во КПУ- Идризово во Скопје.