30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Грција, западно од островот Крф, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран во 6:29 часот по локално време, на 34 километри од островот Отони во Јонското Море.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 6,8 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета./Извор:Makfax