25.8 C
Скопје
23. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Венера во Близнаци 2024: дали носи двојна среќа во љубовта

Венера во Близнаци 2024 година ќе престојува во овој знак од 23 мај до 17 јуни. Што очекува вашиот знак кога љубовта и забавата ќе се спојат?

Ова е транзит кој е забавен, безгрижен и многу флертувачки. Претставува најдобро време за создавање спомени, запознавање нови пријатели и интересни разговори до зори. За време на овој транзит, вистинската авантура за сите знаци ќе биде меѓусебно запознавање.

Што ни носи Венера во Близнаци 2024 година?
За време на овој транзит, запознавањето ќе биде главниот фокус. Ако сте слободни во овој период, ќе уживате во неочекуваната природа на состаноци на слепо, но веројатно ќе најдете и пријателство кое наеднаш ќе се претвори во романса.

Сепак, енергијата на Близнаците може да биде прилично непостојана, па не очекувајте оваа нова привлечност да трае долго. На овој транзит му е потребна разновидност и спонтаност, па штом ќе пристигне нова љубов, таа би можела да избледи за да се отвори пат за следната. Оние кои се долго време заедно ќе имаат можност повторно да откријат нешта еден за друг.

Венера е исто така планета која е задолжена за финансиите, нашите материјални вредности и ресурси. Кога Венера транзитира низ овој знак, постои став кон парите кој лесно доаѓа и оди со акцент на движењето. Ова секако не е идеално време за штедење и буџетирање.

Овен
Размислете за играта со зборови. Духовитоста и шармот на Близнаците одлично се вклопуваат со вашиот силен темперамент, па погледнете зошто ова може да биде многу корисен транзит за вас. Освен тоа, не очекувајте многу слободно време. Погрижете се да спиете доволно бидејќи може да се појави несоница за време на овој транзит.

Бик
Овој транзит ќе ја активира финансиската зона во Бик. Бидете креативни со начините на кои генерирате приход. Можеби не е лоша идеја да заработите дополнителни пари од пишување или предавање. Ова е добро време да добиете возбудлив подарок за вашиот партнер, но внимавајте на необична серија на импулси што може да доведе до претерано трошење.

Близнаци
Кога Венера ќе се движи низ вашиот знак, целото ваше битие ќе биде подготвено за забава. Ова е период на интензивно дружење за вас и пријателството всушност ќе биде поважно од љубовта за време на овој астролошки транзит. Ако сте слободни, фокусирајте се на запознавање нови луѓе кои ги делат вашите интереси. Љубовта може да следи или не, но барем ќе го проширите кругот на познаници.

Рак
Овој транзит на Венера ја активира најдуховната зона, но овие енергии не се страшно интроспективни. Наместо тоа, добро време е да се придружите на група со слични интереси. Дружете се со луѓе кои ги споделуваат вашите ставови и верувања или од кои можете да научите. Осаменоста може да биде корисна за време на овој транзит.

Лав
Социјалните елементи на овој транзит ви изгледаат најавтентични на вас Лавови. Идеално време е да ја оставите вашата дива природа да си игра, а доколку се забавувате, можете да создадете настан кој долго ќе остане во сеќавањето на сите. Запознавањето е забавно и ќе сакате да оставите добар прв впечаток, но избегнувајте да се обидувате да придобиете некого со раскошно трошење.

Девица
Венера ќе ги покаже вашите кариерни таленти. Ова е многу добро време да ги истакнете вашите комуникациски вештини и неверојатното внимание на деталите. Пријавете се за унапредување или побарајте нова работа каде вашите таленти ќе бидат повеќе ценети. Сепак, внимавајте на површноста со овој транзит. Немојте да бидете во искушение да прифатите позиција само затоа што се исплати.

Вага
Овој транзит ќе ја активира вашата зона на патување – ова е совршено време за одмор. Ова поле се занимава и со етиката и моралот, па немојте да се изненадите ако треба да направите тежок избор кој вклучува прашање на принцип. Вие сте добар говорник, но дали сте подготвени за акција?

Шкорпија
Енергијата на Близнаците е обично доста емотивно одвоена и лесна, а овој транзит ја активира вашата зона на љубомора, што може да предизвика проблеми во љубовниот живот. Обидете се да ја видите разликата помеѓу безопасното флертување и вистинската закана за вашето партнерство. Ако не можете да бидете на иста страница со вашиот партнер, можеби не сте совршениот пар што мислите дека сте.

Стрелец
Овој транзит на Венера ја активира вашата љубовна зона и треба да обезбеди среќни неколку недели за вашата најблиска врска или можеби нова интересна средба доколку сте моментално сингл. Сепак, бидете подготвени за минливоста на потенцијалната врска. Живејте во моментот и не размислувајте премногу.

Јарец
Овој транзит ќе донесе поттик за вашата физичка енергија и може да откриете дека навистина не ви треба толку многу сон. Ова за возврат ќе ви помогне да завршите повеќе работи во текот на денот, па затоа треба да биде задоволувачко време и за работата и за семејниот живот. Сепак, внимателно следете ги деталите бидејќи брзањето да ги започнете работите може да ги отежни работите.

Водолија
Овој транзит ќе ја поттикне вашата креативност, а ќе го задоволи и вашиот љубовен живот. Ако сте сингл, ова е совршено време за состанок, особено ако можете да бидете отворени за типот на личност што сакате да ја запознаете. Ова е одлично време за пишување, поезија, музика, уметност, филм и театар. Уживајте во се што ја разгорува вашата фантазија.

Риби
Искористете го овој транзит за да го разубавите вашиот дом, но и да го зајакнете чувството за самопочит и сигурност. Можете да го направите ова со повеќе дружење, дури и ако навистина не ви се допаѓа. Ќе откриете колку другите ве ценат, што треба да ви помогне да се цените себеси./Извор:Makfax