23.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Без струја делови од Центар и Аеродром

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, соопштува дека поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат:

· од 08:30 – 13:00 часот, корисниците од ул.Самоилова. (Општина Центар)

· од 11:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од Булевар Кочо Рацин околу училиштето Раде Јовчевски Корчагин. (Општина Центар)

· од 09:00 – 11:00 часот, корисниците од ул. Св. Кирил и Методиј, кулите спроти ТС Рамстор (Општина Центар)

од 09:00 – 13:00 часот, корисниците од дел од ул.Гаврил Константиновиќ. (Општина Аеродром)/Извор:Makfax