13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото МВР на Србија
СВЕТ

Драма во Белград: 23-годишен маж силувал старица и ѝ се заканил дека ќе ја убие

Белградската полиција уапсила 23-годишен маж со иницијали С. З. поради сомнение дека силувал старица во нејзината куќа.

По наредба на Обвинителството му била одредена мерка притвор до 30 дена.

Старицата случајот го пријавила во полиција на 7 мај годинава.

Полицијата набргу го идентификувала и го привела.

Според „Телеграф“, С. З. влегол во куќата на постара жена во една белградска населба. Потоа ѝ побарал пари, а бидејќи немала, ја принудил на секс.

„Жртвата рече дека младиот човек ѝ се заканил дека ќе ја убие доколку го пријави во полиција“, пренесува медиумот.

Несреќната жена добила полесни повреди, а била подложена и на здравствени прегледи, според написите./Извор:Makfax