34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Најдена жена од Турција за која било пријавено дека исчезнала во Македонија

Седумдесет и тригодишната А.П.О. – државјанка на Република Турција е најдена.

Таа беше пријавена за исчезната, откако последен пат била видена на 9 мај во хотел во Скопје, кадешто претосјувала.

Од МВР информираа дека жената ја нашле вчера полициски службеници во Старата скопска чаршија./Извор:Makfax