34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
РЕГИОН

Земјотрес во Србија

Жителите на Нови Пазар утрово ги разбуди слаб земјотрес, известуваат медиумите во Србија.

Јачината на земјотресот е 2,5 степена според Рихтеровата скала, а е регистриран во 7.37 часот.

Се проценува дека интензитетот на ударот во епицентарот е III-IV од Меркалиевата скала./Извор: Makfax