13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Силен земјотрес го погоди Тајван

Тајван беше погоден од земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтер во 9:45 часот.

ЕМСЦ наведува дека епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри и 38 километри оддалечен од Хуалиен, кој има 350.000 жители.

Засега нема информации за значителна материјална штета или жртви./Извор:Makfax