18.8 C
Скопје
16. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

УХМР издаде метео предупредување – Очекувајте невреме во овие делови од Македонија

Денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Во западните делови ќе дува засилен западен ветер.