30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Маричиќ: Македонците ќе паметат дека СДСМ на континуитетот на АСНОМ ги заштити македонскиот јазик и идентитет

Во интервју за Рацин.мк, Бојан Маричиќ вели: Силен стабилен СДСМ може да спречи старо-нов режим и тоа е нашиот приоритет; Подобра позиција во односите со Бугарија не сме имале од независноста до сега; Национализмот е инструмент на слабите политички опции; „ЗНАМ“ е клон на ВМРО-ДПМНЕ. Целото интервју прочитајте го на Racin.mk (ЛИНК)