30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Синоптичарите објавија какво време да очекуваме денес

Променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец.