4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Силувана малолетничка во Скопје, случајот го пријавила мајката

На 01.04.2024 во 19.50 часот во СВР Скопје, Е.Д.(35) од Скопје пријавила дека малолетник од Скопје извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.