12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

СДСМ денес ќе ги промовира кандидатите за пратеници за претстојните избори

СДСМ и Коалицијата денес ќе се одржар промоција на новата „Програма за европска иднина“ и кандидатите за пратеници за претстојните парламентарни избори.

На настанот ќе се обратат носителите и коносителите од сите шест изборни единици: претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, претседателката на ЛДП Моника Зајкова, Оливер Спасовски, Фатмир Битиќи, Сања Лукаревска, Љупчо Николовски, Венко Филипче, Јована Тренчевска, Јован Митрески, Бисера Костадиновска Стојчевска, Славјанка Петровска и Агрон Демири.

Промоција на канидатите во текот на вчерашниот ден одржа и ВМРО-ДПМНЕ.

Спонзорирано: