16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Подгответе се за привремен сообраќаен режим во Скопје

Посебен режим на сообраќај во недела (31.03.2024) во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 31.03.2024 (недела) со почеток во 09.00 часот поради одржување на атлетска трка на 10 км, со траса на движење од долниот паркинг на Средно Водно по регионалниот пат (Р2138) до паркингот на манастирот „Св.Пантелејмон“ и обратно, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот.

Спонзорирано: