12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Лукаревска: Не смееме да ги пропуштиме шансите и поддршката од меѓународната заедница, нашето место е во европското семејство

„Не смееме да дозволиме да ги пропуштиме шансите и да ја пропуштиме поддршката која што ни ја дава меѓународната заедница, затоа што навистина нашето место е во европското семејство“ рече заменик-претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска за ТВ Стар.

Таа додаде дека можеби навистина има пречки на патот и чувство дека имаме премногу задачи во споредба со други.

„Мсилам дека само заедно, сите 120 идни пратеници, треба да имаат една заеднчка цел, да ѝ дадат шанса на државата да продолжи напред по европски пат. Друга опција немаме“ рече Лукаревска.

Заменик-претседателката на СДСМ додаде дека другата опција е враќање назад, во некои мрачни времиња, што не смееме да го дозволиме.

Спонзорирано: