4.8 C
Скопје
19. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

71-годишна жена е хоспитализирана откако jа нападнале две лица

Денеска (28.03.2024) во 00.10 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив за укажување лекарска помош дошла 71 – годишна жена од Скопје. Според пријавеното, таа се здобила со повреди на 27.03.2024 околу 20.30 часот при физички напад од лицата Ф.Г. и М.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.