12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Отворил лажен профил, па полицијата му дојде на врата

СВР Тетово поднесе кривична пријава против лице(24) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 20.05.2023, пријавениот креирал неколку лажни профили на социјална мрежа на име на неговата поранешна девојка и објавувал фотографии без нејзина согласност.

Спонзорирано: