5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Pixabay
МАКЕДОНИЈА

Изгореа две викенд куќи и помошни простории во радовишко

На 11.02.2024 во 11.40 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека во с.Шопковица, радовишко, настанал пожар во две викенд куќи и два помошни објекти.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш, а повредени лица нема.