5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Изгоре bmw во Драчево

На 11.02.2024 во СВР Скопје било пријавено дека на 10/11.02.2024 во периодот од 17.00 до 05.00 часот на подрачје на Драчево – Скопје било опожарено патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени нема.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.