5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Се пукало во Драчево – залутано зрно оштети голф

На 11.02.2024 во 10.36 часот во СВР Скопје, Б.М.(48) од Скопје пријавил дека на подрачје на Драчево – Скопје неговото патничко моторно возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки било оштетено од залутано зрно.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.