5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Двајца жители на Крушопек претепани кај клучката Стајковци – Арачиново

На 09.02.2024 во 09.30 часот во СВР Скопје лице(26) од с.Крушопек-скопско пријавил дека на обиколницата помеѓу клучка Стајковци и клучка Арачиново во Скопје, тој и неговиот другар (18) од с.Крушопек, скопско, по претходно недоразбирање во сообраќајот, физички биле нападнати од две лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.