5.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Во двор на средно училиште во Чаир нападнати четворица малолетници

Вчера во 18.24 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на подрачјето на Чаир во Скопје, во училишниот двор на средно училиште, четворица малолетни ученици биле физички нападнати од неколку лица, помеѓу кои и еден соученик од истото училиште.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.